Search
Close this search box.

Jaká je Sardinie mimo hlavní sezonu?

Konec sezony dovolených na Sardinii se nezadržitelně blíží. Od října bude Sardinie opět patřit především „domorodcům“.

Ovšem, vzhledem k tomu, že stále razím teorii, že Sardinie má co nabídnout po celý rok, budu se vás v tomto článku snažit přesvědčit o tom, že druhý největší italský ostrov stojí za to navštívit i mimo hlavní sezonu. Jedním z argumentů je statistika slunečných dnů. Těch má ostrov Sardinie za rok v průměru 300. Proč tedy neuniknout před šedivými dny u nás a nenačerpat uprostřed sychravého podzimu či zimy energii z hřejivých slunečních paprsků?
A tak věřím, že se s některými z vás potkám na Sardinii i mimo hlavní sezonu. (Dá-li Bůh a Corona 😉 )

CO TEDY SARDINIE DOKÁŽE NABÍDNOUT MIMO LETNÍ SEZONU?

Sardinie to samozřejmě není jen moře. Ovšem, i mimo sezonu stojí za to udělat si výlet k opuštěným plážím, kterým se vrací jejich přírodní nebo chcete-li, přirozená krása. Chcete zažít moře a pláže jako z pohlednic, které posíláte ze své letní dovolené na ostrově? Bez lidí? Bez řad lehátek a slunečníků? Pak je podzim, zima a jaro tím pravým okamžikem. Z pláží je odstraněno veškeré vybavení nutné pro letní rekreaci. Pláže se vám díky tomu „předvedou“. ve svém přírodním hávu. Liduprázdné a dokonalé. 

Samotní Sardové milují především o víkendech procházky po plážích a vyrážejí, aby si užili jak atmosféru u moře, tak jídlo. Mnohé restaurace totiž zůstávají otevřeny i mimo sezonu. Ostrov Sardinie dokáže zcela jistě nabídnout také nevšední gastronomický program, a to jak v hlavní turistické sezoně, tak i mimo ni. Vinice a vinné sklepy, agriturisma s domácí kuchyní i výborné restaurace. Sardská kuchyně je pestrá a dokáže nabídnout vynikající mořskou kuchyni stejně jako tu, která je typická pro vnitrozemí ostrova.

Toto období je vhodné také pro ty z vás kdo holdujete golfovému sportu. Proč nevyužít část dne ke golfu a část například k poznávání místní gastronomie či enogastronomie?

V letních měsících, kdy se teploty šplhají klidně ke 40ti stupňům napadne málokoho zavítat do místních hor či objevovat zajímavé archeologické lokality. Období mimo sezonu je k těmto aktivitám jako stvořené. A věřte, že ostrov nabízí nepřeberné množství možností.

Jedinečné je i období karnevalu a to především ve vnitrozemí ostrova. Tradiční kultura, zvyky a jejich jedinečnost vás doslova pohltí. Nemusím určitě připomínat, že vše je opět spojeno s typickou sardskou gastronomií.

V neposlední řadě je to také hlavní město Cagliari se svou středomořskou atmosférou, která město neopouští ani na podzim či v zimě. Můžete zvolit některý z hotelů jež disponuje kvalitním wellness centrem a odpočinout si třeba během prodlouženého víkendu. Město s více než 200 tisíci obyvateli dokáže zcela jistě nabídnout i zajímavý program v podobě historických památek, muzeí a galerií, kvalitních restaurací, sportovní aktivity a třeba také shopping. Je jen na vás čemu dáte přednost.

Budete-li tedy mít chuť poznat Sardinii i mimo hlavní turistickou sezonu můžeme společně vymyslet zajímavý program dle vámi preferovaných aktivit.

Pavlína Šišková

Text a fotografie ©Pavlína Šišková (CK Ciao Italia) - uvedené texty lze citovat pouze s uvedením zdroje a autora.
Úvodní fotka - vyfotografovaný plakát v komerčním centru AUCHAN MARCONI.

POKUD SE VÁM ČLÁNEK LÍBÍL, SDÍLEJTE HO DÁL

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

sledujte nejnovější články a zajímavé aktuality

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.
Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.