Search
Close this search box.

Perla pobřeží Costa del Sud

Otevřete-li si jakýkoli tištěný či internetový zdroj popisující tuto pláž padá na Vás jeden superlativ za druhým. A vězte, že to není přehánění. Jedná se opravdu o jednu z nejkrásnějších pláží Sardinie. Téměř vždy je uváděna v první TOP 10 pláží tohoto italského ostrova.

Už její poloha mezi dvěma překrásnými mysy Capo Spartivento a Capo Malfatano je velice malebná. Pláž, leží na území spadajícím pod obec Teulada, je dlouhá jen o něco více než půl kilometru. To jí však vůbec neubírá na atraktivitě. Spíše naopak. V tomto rajském koutě Sardinie hrají prim tři barvy. Moře a nebe nabízejí nepřebernou škálu modří. Okolní všudypřítomná středomořská vegetace hýří živou zelení, a ani moře nezůstává pozadu a nabízí k doladění své smaragdové odstíny. K tomu všemu přidejme nazlátlý jemný písek této úchvatné pláže. Ano, toto je pravý Karibik Středomoří.

Křišťálově průzračná voda. Velmi pozvolna klesající mořské dno tvořené velmi jemným světlým pískem. Jedinečná poloha pláže v kryté zátoce, která ji chrání před velmi často se vyskytujícím severozápadním větrem Mistrálem (Maestrale). Ano, to vše vytváří zákoutí s téměř vždy klidnou mořskou hladinou, která je stále dokonale průhledná.

Pláž je ideálním místem také pro milovníky šnorchlování, tedy pozorování podmořského života. V blízkosti pláže se vyskytuje mnoho skalních výběžků a útesů. Pláž Tuerredda se nachází přímo proti malému ostrůvku, který nese stejný název jako pláž – Isola Tuerredda – ostrov Tuerredda. Jeho vzdálenost od pobřeží je přibližně 150 m a dá se k němu velice pohodlně doplavat.

Sardinie - Tématické a poznávací zájezdy
Pula - Santa Margherita di Pula

V letních měsících je na této pláži k dispozici za poplatek plážový servis a několik barů či řekněme restaurací s občerstvením. Půjčit si zde můžete kanoe i šlapadla nebo se vypravit na výlet gumovým člunem a objevovat tak další poklady pobřeží Costa del Sud.

Jedinou nevýhodou je snad častá přeplněnost této pláže a to především v srpnu. Ale povězme si upřímně, kde u moře je v srpnu v Itálii prázdno? A tak ten kdo chce, dokáže si tento klenot pobřeží Costa del Sud užít i v tom nejfrekventovanějším měsíci letní sezony.

Pavlína Šišková

Text a fotografie ©Pavlína Šišková (CK Ciao Italia) - uvedené texty lze citovat pouze s uvedením zdroje a autora.

POKUD SE VÁM ČLÁNEK LÍBÍL, SDÍLEJTE HO DÁL

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

sledujte nejnovější články a zajímavé aktuality

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.
Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.