Search
Close this search box.

Costa Rei / Cala Sinzias / Colostrai

Obecné informace o oblasti

Lokalita Costa Rei se nachází na jihovýchodním pobřeží Sardinie v provincii Cagliari, cca 50 km od hlavního města Cagliari. 10 km dlouhá pláž je hlavní atrakcí této lokality. Jedná se v podstatě o městečko, kde život tepe především v letním období, kdy se sem sjíždí množství místních (kteří zde mají své rekreační domky) a turistů přijíždějících ze všech koutů Evropy. Všichni mají jediný cíl, užít si kouzelné koupání v průzračném moři a slunění na překrásné pláži Costa Rei. V letních měsících městečko ožije množstvím návštěvníků a nabízí to základní co návštěvník v době dovolené potřebuje. Množství obchůdků, barů a restaurací, ale i noční život.

Příroda

Costa Rei – to je v prvé řadě přírodní skvost. Opravdu velmi dlouhá (10 km) do zlatavých tónů hrající pláž. Moře ve všech odstínech modří a zelení – od tyrkysové po kobaltově modrou. Na pláže volně navazuje pás zeleně, kdy se střídají piniové háje a porost středomořské macchie. To vše vytváří naprosto jedinečné scenerie. Pláž je velmi různorodá a dělí se na několik částí – najdete zde dlouhé písečné pásy, stejně jako plážičky ukryté mezi skalisky. Na horizontu pak váš zrak přitahuje ostrov Isola di Serpentara.

Zveme Vás k návštěvě

K zajimavostem Costa Rei zcela jistě patří tzv. Scoglio di Peppino. Jedná se o skalisko z šedého granitu vystupující z průzračného moře. Právě z tohoto místa se nabízí nádherný, panoramatický výhled na podstatnou část pobřeží Costa Rei. Skalisko najdete v lokalitě Santa Giusta.Pokud se vypravíte po pláži severním směrem (či pohodlněji pojedete tímto směrem autem), dostanete se k vrcholku, který na severu Costu Rei ohraničuje. Jedná se o výběžek Capo Ferrato. Zde se zcela mění ráz krajiny a dlouhá písečná pláž se mění v divokou skalnatou krajinu. Najdete zde členité romantické pobřeží z množstvích malých, mezi skalami ukrytých plážiček. Sardinie je ostrovem nuragu (kruhových staveb pocházejících z období megalitu). I na Costa Rei máte příležitost vidět jak taková ruina nuragu vypadá. V blízkosti Costa Rei narazíte na pozůstatky nuragů Figu Niedda, Scalas a Sa Domu e´s´Orcu. Za zmínku také zcela jistě stojí to, že pokud vyberete pro svou dovelenou lokalitu Costa Rei, ocitnete se na východním pobřeží Sardinie, které nabízí nezapomenutelné a romantické východy slunce (pravda, je potřeba si trochu přivstat, ale tento zážitek zcela jistě vyváží nepohodlí spojené z brzkým vstáváním).

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.
Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.